Твір на тему «Життя – це боротьба. Стань борцем.» (у форматі доведення тези ЗНО)

 

Так, я цілком згодна з наведеним вище висловом.

Життя буває тяжке і несправедливе, ми на нього часто ображаємося. Ми хочемо жити як у казці і нічого для цього не робити. Хтось іде вперед, бореться з труднощами, а хтось покірно пливе за течією. Ми всі ставимося до життя по-різному: одні зневажливо, руйнуючи його своїми ж руками, інші – обережно, цінуючи кожну мить.

Зараз ХХІ століття. Людина завдяки грошам може купити майже все, навіть здоров`я. Так, саме  здоров`я. Хтось, не маючи грошей, важко працює для того, щоб мати гідне життя, а хтось має все просто так. На жаль, несправедливість зустрічається досить часто, але це не привід зупинятися, навпаки, це має підштовхувати до рішучих дій, до боротьби за власне щастя.  

Є безліч прикладів з літератури, які доводять, що життя – це боротьба. Боротьба за щастя, за волю, за любов… Мене вразила драма І. Франка «Украдене щастя», у якій Михайло так любив Анну, що боровся за неї до останнього подиху. І навіть коли вона вийшла заміж, він не залишив її. Можливо, те, що він робив, неправильно, але ж у нього не було іншого сенсу в житті, крім кохання. І перемогло саме кохання. Адже людина, яка любить по-справжньому, передусім бажає щастя тому, кого любить. І, не дивлячись на те, що Михайло сам ледь не зруйнував життя коханої, він, врешті-решт, приймає на себе вину за своє ж вбивство, щоб не посадили до тюрми чоловіка Анни, який і був справжнім убивцею. Сюжет цього твору дуже напружений, не можна визначити, хто в правий, а хто винний, але зрозуміло одне: життя – боротьба, і доки ми боремося за своє щастя, за кохання, за життя, врешті-решт, доти ми і живемо.

У нашому житті також достатньо прикладів, які є підтвердженням даної тези. Лікарі часто говорять, що доки хворий сподівається на краще і бореться, доти є надія. Як тільки він перестає боротися – надія на одужання зникає.

Життя – це боротьба. Боротьба за місце під сонцем, за щасливе майбутнє наше і наших дітей, за завтрашній день. Люди, які зупиняються і не намагаються подолати життєві труднощі, приречені, скоріше, на існування, ніж на повноцінне життя. Для того, щоб чогось досягти потрібно рухатися вперед, розвиватися, самовдосконалюватися… І тому, на мою думку, життя – це часто і  боротьба з самим собою, з лінню, з пасивністю… У кожного з нас одне життя, ми не зможемо прожити його ще раз. І якщо просто пливти за течією, не робити спроб щось змінити на краще, то може так статися, що життя буде прожите марно. Щоб цього не сталося, ми маємо усвідомити, що не можна зупинятися чи вертати назад – тільки вперед – до кращого майбутнього, до нового дня!            

3 thoughts on “Твір на тему «Життя – це боротьба. Стань борцем.» (у форматі доведення тези ЗНО)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


8 − чотири =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>