Твір на тему «З ким поведешся, від того й наберешся» (у форматі доведення тези ЗНО)

 

Так, я згодна з цим твердженням.

Адже досить багато прикладів і в житті, і в літературі, які доводять дану думку. Людину часто змінює її оточення. Інколи ці зміни відбуваються на краще. Але бувають випадки, коли людина «позичає» в інших лише шкідливі звички, погану поведінку. Добре, коли тебе оточують люди з гарними манерами, доброю вдачею. Від такого оточення можна перейняти все найкраще, воно зможе навести на правильну путь, підказати, допомогти знайти правильне рішення, щоб не зашкодити собі та іншим.

Набагато гірше, коли людина потрапляє у погану компанію, яка сприяє тому, що вона втрачає свої найкращі моральні якості. Особливо небезпечно це для підлітків, адже вони найбільш емоційно неврівноважені та найкраще піддаються чужому впливу. Бувають випадки, коли  погана компанія стає початком втраченого життя для молодої людини. Тому слід бути дуже обережними у виборі свого оточення. Хоча, на мою думку, у подібній ситуації може опинитися лише людина зі слабкою силою волі, нерішуча та неврівноважена. Тоді людину може звернути на хибний шлях будь-хто. Вдача тих, хто оточуватиме таку людину, врешті-решт, стає вдачею цієї людини. Вчинки та думки – її вчинками та думками. Слабка людина не зможе вирішити, який шлях для неї вірний, а який – хибний, тому вірним шляхом для неї стане той, куди піде більшість.

 Проте існує і така думка психологів, що шкідливим являється будь-який вплив. Я вважаю, у цьому є певний сенс. Адже, впливаючи на людину, ми змінюємо її. Змінюємо її вдачу, думки, погляди на світ. а це може привести до жахливих наслідків: людина просто втрачає себе, свою індивідуальність і не може стати цільною особистістю. Та сильні вдачею люди здатні і повинні протистояти будь-якому впливу. Кожна людина має самостійно приймати рішення, вирішувати свою долю.

На нас намагається вплинути багато людей. Найперше – наші батьки. Звичайно, їхній вплив позитивний. Але буває і так, що батьки занадто вже керують долею дитини. Дитина, в свою чергу, звикає до ролі «ведомого» і не може приймати рішення самостійно. За таких дітей батьки часто вирішують все: з ким товаришувати, до якого вузу вступати, який одяг носити… І досить часто такі діти, ставши дорослими, не знаходять свого шляху у житті: вони отримують професію, нав’язану батьками, живуть за їхніми уявленнями про правильне хороше життя, а свого життя у них немає…

Так і Ілько з повісті  «Краса і сила» В. Винниченка не міг самостійно прийняти рішення, жити. І до чого це привело? Чоловік так і не знайшов себе у цьому житті.

Тож, на мою думку, будь-який вплив шкідливий і приводить до деформації людської особистості.      

 

 

 

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ три = 9

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>