Твір на тему: «Влада грошй над людиною» (за драмою І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»)

 

Іван Карпенко-Карий написав прекрасний твір – драму «Сто тисяч», яка є популярною та актуальною і сьогодні.

Автор висміює у п`єсі такі людські риси, як жадібність та прагнення наживи будь-яким шляхом. Головним героєм твору є Герасим Калитка – багатий селянин, єдиною життєвою метою якого було ще більше збагачення. Драму написано на основі реальних подій та реальних персонажів на хуторі Надія у 1889 році. На той час активно діяли шахраї, які продавали заможним селянам фальшиві гроші. Герасим Калитка, головний герой, повірив цим шахраям . Його заліпило прагнення  легкої наживи, прагнення стати ще багатшим. На жаль, у деяких людей через гроші втрачаються найкращі якості характера. Найчастіше це люди, у яких немає внутрішнього стрижня. Вони починають жити заради грошей. Втрачають доброту, чесність, ввічливість, милосердя. Герасим Калитка втратив майже всі людські якості, замінивши їх на жадібність. Через скупість він бив свою дружину, не хотів вести її до церкви, бо жалів коней, обманював кума. І все це він робив тільки заради грошей. І, врешті-решт, залишився ні з чим,  ледве не повісився. У реальному світі теж є такі люди, які переступають через все: родину, роботу, навчання, через власні принципи заради того, щоб стати багатшими, мати вигоду. Таким чином, можна сказати, що влада грошей над людиною величезна. Саме через гроші відбувається найбільше злочинів, навіть убивств. Заради багатства жертвують найближчими людьми: нерідко у новинах можна почути, що  син вбив батьків чи онук бабусю заради їхніх заощаджень або заради квартири, бувають випадки, коли матері навіть продають своїх дітей невідомо кому, щоб отримати грошову винагороду. Звичайно, найчастіше це люди з неблагонадійних родин, але все ж таки вони люди і, як це не жахливо, ладні пожертвувати найріднішими людьми через багатство. Тож, дійсно, гроші мають чималу владу.

Звичайно, ми не можемо заперечувати культ грошей у нашому суспільстві. Сьогодні, якщо у тебе є кошти, ти будеш і щасливим, і здоровим. Платне все навкруги: лікування, харчування, проживання… Єдине, про що не слід забувати, що ми, перш за все, люди і маємо мати відповідні людські якості, такі як доброту, гуманність і здатність до співчуття, а не лише жити заради багатства.       

У комедії І. Карпенка-Карого порушено декілька проблем. По-перше, коли людина ганяється за грошима, вона стає  жадібною, жорстокою, і, врешті-решт, її власне життя перетворюється на пекло. По-друге, автор показує нам саме суспільство, у якому правий і сильніший  той, у кого гроші, саме тому всі і прагнуть збагатитися. Але найголовніша проблема, яку, на мою думку, піднімає Карпенко-Карий у своєму творі – це проблема  духовності людини, адже втрачається найголовніше – духовність – у прагненні багатства. Тож гроші – зовсім не головне у житті, набагато важливіше залишатися людиною.  

One thought on “Твір на тему: «Влада грошй над людиною» (за драмою І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


3 − три =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>