Твір на тему «Влада грошей над людиною» (за комедією І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»)

 

Яке значення в житті людини мають гроші? Для когось – це реалізація потаємних мрій, для інших влада, для декого – життєва необхідність.  Якщо даси людині грошей, дізнаєшся, яка вона насправді. Ставлення до коштів у кожного своє. Хтось вбачає у наявності грошей владу та пошану, хтось – допомогу і підтримку, інший – просто об’єкт, на який полюють заради захоплення. Але ж гроші не варті життя, його маленьких радощів та приємних моментів, проведених з друзями чи родиною.

Нещодавно ми прочитали п’єсу І. Карпенка-Карого «Сто тисяч». Вона мене примусила замислитися над тим, скільки насправді коштують гроші, чому шахраї обманюють людей. Як на мене, це відбувається тому що ми самі це допускаємо і не намагаємось вплинути на події. Але ж наше сьогоднішнє суспільство можна назвати хворим, хворим на грошову лихоманку. У трагікомедії «Сто тисяч» дуже яскраво вимальовані образи людей, схожих, на жаль, на наших сучасників. Наприклад, Герасим Калитка. Це людина, яка все життя прагнула наживи. Він жив тільки заради грошей і прагнув одного – примножувати своє багатство. Герасима не зупинило те, що він ішов на злочин, він хотів отримати фальшиві гроші і скористатися ними. З одного боку, хороший господар, працьовитий чоловік, з іншого – людина, засліплена жадобою наживи…  Чи ж немає таких у нашому світі?..

Звичними сьогодні образами є і образи шахраїв, які обдурили Герасима. Зараз досить багато людей, для яких махінації з грошима є способом заробітку, різноманітних шахраїв та «кидал».  Такі люди, як і у випадку з Калиткою, являються дуже гарними психологами, вони чудово бачать людей, які прагнуть багатства і вміють викликати у них довіру.

П’єса І. Карпенка-Карого змогла чудово показати людське лихо, назва якому – гроші. Саме вони зводять людину з розуму та знищують духовний світ і відчуття реальності. У трагікомедії досить вдало зображено приклад згубного впливу грошей на людину. Ми бачимо як Калитка з хорошого господаря та гарного чоловіка перетворюється на нервову й неврівноважену особистість, яка заради грошей ладна на все. Герасим заради сумнівної вигоди ризикує і спокійним родинним життям, і власною респектабельністю, і майбутнім своїм і своєї сім’ї.

Тож ми бачимо, що гроші можуть досить згубно впливати на стосунки між людьми. Вони спроможні зробити людей агресивними і жорстокими по відношенню до інших. Багатство може занурити  у страшну круговерть проблем і зробити з нормальної людини  неадекватну та некеровану, яка буде бачити сенсом життя лише гроші, буде йти по головам, щоб збагатитися… Таким чином, можна сказати, що гроші мають велику владу над людьми. І щоб не підкоритися цій владі, головне розуміти, що гроші не можуть бути центром життя, до них слід ставитися як до способу втілення мрій, а не робити з них, власне, мрію.     

 

 

7 thoughts on “Твір на тему «Влада грошей над людиною» (за комедією І. Карпенка-Карого «Сто тисяч»)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ шість = 14

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>