Твір на тему «Що таке патріотизм»

 

Любіть Україну, як сонце любіть,

Як вітер, і трави, і води…

В. Сосюра

Я народилася на Україні. Це моя рідна країна, моя Батьківщина. Тут народилися і живуть мої батьки, рідні та друзі. Тут я сказала перше слово, зробила перший крок… І тому я дуже люблю свою рідну країну, хвилююся за її долю. Мені не байдуже, яким буде її майбутнє. Я  буду намагатися зробити все для того, щоб воно було якнайкращим. Я – патріотка.

Патріотизм… Сьогодні, на жаль, це слово для багатьох – пустий звук. Бути патріотом зараз не модно: багато молоді шукає своє щастя за кордоном, прагне якнайшвидше поїхати з рідної землі… Навіть серед моїх друзів є такі, які вважають, що на Україні неможливо досягти чогось, немає перспектив. А я думаю, що все залежить лише від нас. Звичайно, у більш розвинених країнах легше втілити свої мрії, досягти певних вершин. Але ж це можна зробити і вдома! На мою думку, не треба шукати кращу країну – треба зробити кращою свою! Тільки так можна бути по-справжньому щасливим.

Та, дійсно, для багатьох патріотизм – просто слово. Чому ж так трапилося? Адже з давніх-давен українці були національно свідомим народом. Згадаймо часи Київської Русі, коли відважні князі боронили нашу землю, козаччину з її відомими гетьманами… Україна гідно винесла всі випробування, які випали на її долю, а допомогла в цьому любов народу до рідної землі.  Скільки талановитих синів і дочок викохала наша країна! Не можна не згадати про поета, ім`я якого стало, мабуть,  синонімом до слова «Україна». Так, це Т. Г. Шевченко. Він виріс у часи, коли життя було набагато складнішим, ніж зараз. Довелося Тарасу бути і кріпаком, і панським служкою, пізнав він заслання і каземати… Але його віра і любов до України були нерушимі. Шевченко все життя присвятив тому, щоб показати красу і силу українського слова, пробудити у нас любов до нього і до нашої рідної землі:

Я так люблю

Мою Україну убогу,

Що проклену святого Бога,

За неї душу погублю!

Оце дійсно патріотизм – Україна стоїть для Шевченка на першому місці, заради неї він ладен віддати власне життя.

 Багатостраждальна наша ненька Україна. Її шлях до незалежності був довгий і тернистий, і сьогодні ще не закінчився процес становлення її серед інших європейських країн. І тільки того можна назвати справжнім патріотом, хто не просто кричить з високих трибун про свою любов до рідної держави, а того, хто прикладає певні зусилля для її розвитку та процвітання. І я вважаю, що ми, молоде покоління, маємо бути справжніми патріотами, адже саме нам жити у цій країні, і якою вона стане – залежить саме від нас!   

2 thoughts on “Твір на тему «Що таке патріотизм»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


8 + = шістнадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>