Твір на тему: «Що робить людину людиною»

 

Ти знаєш, що ти – людина?

Ти знаєш про це чи ні?..

В. Симоненко

Людина – істота розумна, як то кажуть, «вища». Кожен з нас народжується людиною, але чи залишаємося ми такими ж протягом життя? Що ж робить людину людиною?

Наше життя непередбачуване і складне, ніхто не знає, що з ним буде завтра  або навіть через годину. Часто трапляються складні ситуації, у яких  і розкривається наша людська сутність.

Звичайно, починається все у дитинстві. Ще змалечку батьки мають прищепити дитині такі людські якості, як почуття милосердя, доброти та вміння співчувати. Само собою, дитя ніколи не навчиться любити тварин, якщо мама до них ставиться  з відразою, не дає малюку навіть погладити кошеня, бо «від нього можна будь-чого дістати». Дитина не навчиться поважати  старість, якщо батько не поступається старенькій бабусі  місцем у громадському транспорті або свариться з сусідкою-пенсіонеркою, ображаючи її. Тобто, батьки,які виховують дитину словами та правилами не зможуть виховати з неї справжню гідну людину. Адже виховувати потрібно власним прикладом – про це ніколи не  слід забувати.

Трохи далі, під час навчання у школі, дитина вже розвиває ті людські якості, які отримала від батьків і додає нові. На неї впливає шкільне товариство, думка друзів та вчителів. Часто ми можемо спостерігати, як прямо на очах з дитини утворюється доросла людина з власними переконаннями та поглядами на життя. Саме у школі проявляються сильні особистості, лідери та просто ті, хто має власну думку та вміє її відстоювати. Наприклад, така, звична всім,  ситуація: товариш не виконав домашнього завдання і просить списати. Звичайно, найпростіший вихід – дати йому списати і тим самим врятувати від поганої оцінки. Так зробить переважна більшість. Це ті люди, які мають такі людські якості, як співчуття та вміння співпереживати. Але дехто і відмовить. Такі люди або занадто люблять себе і цінують власну працю, що, власне ніби то і непогано, але жити у суспільстві їм буде важко. Або ж вони просто жадібні чи не мають співчуття до товариша, що опинився в біді. Але є ще одна категорія однокласників: ті, які не лише дадуть списати, але і пояснять, як саме це завдання виконали. Таких, звичайно, меншість. Адже це потребує ще й уміння і бажання допомогти, та й зайвого часу. Але, як на мене, такі люди наділені ще й однією з найкращих людських рис – відповідальністю. На жаль, така  риса сьогодні присутня у небагатьох .

Тож, дійсно, бути людиною непросто. Головне – не народитися нею, а залишитися!    

  

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


один − = 0

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>