Твір на тему «Порівняльна характеристика образів Михайла і Сави за повістю «Земля» О. Кобилянської»

 

Повість «Земля» О. Кобилянської – визначний твір української літератури. Проблеми, розглянуті письменницею у творі, актуальні і зараз.

Головні герої твору – родина Федорчуків. Батьки Івоніка та Марія все життя обробляють земля, працюють на ній, примножуючи. Вони все заробили власними руками, потом і кров`ю. Заробляли батьки все для того, щоб передати у спадок дітям. Щоб діти не бідували, не знали того життя, яке знали їхні батьки. Своїх дітей вони також намагалися виховати працелюбними та люблячими землю. Але хлопці виросли зовсім різними. Михайло був схожий на батьків, любив землю і працю на ній. Сава ж виріс розпещеним та лінивим. Він ставився до землі як до способу заробити гроші, збагатіти. Сава не розумів, що земля значила для його батьків і, мабуть, просто не міг зрозуміти.

Кохання у хлопців також було різним. Якщо Михайло закохався у спокійну, сором`язливу наймичку Анну, яка щиро кохала його, була працьовитою та відповідальною. То Сава віддав своє серце циганці Рахірі, яка найбільшим щастям у житті вважала гроші. Вона сама спонукала Саву до крадіжок у рідних батьків, навіть, врешті-решт, підштовхнула його до вбивства рідного брата. Рахіра ніколи не кохала Саву по-справжньому, вона була користолюбною та підступною. Брати, закохавшись, змінилися. Але якщо Михайло залишився хорошим сином – його щиро турбувало те, що Анну батьки не захочуть прийняти, адже вона була з бідної родини, і він чекав підходящого часу для того, щоб їм це сказати. Сава ж ніколи не переймав я тим, що батькам не подобалась його кохана. Він і не намагався сприяти тому, щоб вони порозумілися, вважав, що батьки просто мають прийняти його вибір. Хоча у коханні обидва хлопці були вірними і відданими. Як Михайло, так і Сава не ображали своїх коханих, не обманювали їх, їхнє ставлення до дівчат було серйозним – обидва брати бачили їх своїми дружинами.

Чим же найбільше відрізнялися Михайло і Сава? Перш за все, за характерами. Сава був більш енергійний, рішучий, впевнений у собі. Михайлові ж складно було прийняти рішення, він був  чуйнішим та ніжнішим, більше любив батьків та прислухався до їхньої думки. А ще Михайло не був таким жорстоким, він би ніколи не наважився на братовбивство.

Михайло та Сава – діти одних батьків, але вони зовсім різні. Так часто буває. Це залежить і від темпераменту дітей, і від їхніх характерів, і від того, як їх виховують. Можливо, у тому, яким виріс Сава, є частина провини батьків. Можливо, вони приділяли Саві замало уваги, працюючи на полі, недогледіли чогось…

Так часто буває і зараз, коли в одній родині виростають зовсім різні діти, і не завжди можна зрозуміти, чому ж так сталося.           

3 thoughts on “Твір на тему «Порівняльна характеристика образів Михайла і Сави за повістю «Земля» О. Кобилянської»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ 4 = п'ять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>