Твір на тему «Образ Лукаша за драмою-феєрією Лесі Українки «Лісова пісня»»

Твір на тему «Образ Лукаша за драмою-феєрією Лесі Українки «Лісова пісня»»
«Лісова пісня» – один з найвідоміших творів Лесі Українки. У цій, здавалося б, казковій драмі-феєрії піднято досить серйозні проблеми, які хвилювали поетесу. Звичайно, це твір про кохання, але Леся не просто зображує любов між хлопцем і дівчиною, вона показує, наскільки різне їхнє сприйняття цього почуття, різні світи, різне життя… Ми бачимо зіткнення двох світів – світу природи і світу людини, які чомусь не можуть жити у гармонії.
У драмі одна сюжетна лінія – лінія кохання Мавки і Лукаша. Мавка – дитя природи, дівчина щира і відкрита. Таким же ми бачимо на початку твору і Лукаша – хлопець по-справжньому захоплюється Мавкою, закохується у неї. Його не зупиняє те, що вона – лісова царівна. Навпаки, юнака навіть приваблює її безпосередність. Йому подобається грати Мавці на сопілці і слухати її спів. Але в людському житті часто трапляється так, що ми робимо не те, чого б нам хотілося. Так і Лукаш скорився матері, яка знайшла для нього кращу дружину, яка вміла жати, доглядати худобу, готувати… А найголовніше – яка була звичайною, не відрізнялася від інших. Адже саме це спочатку причарувало, а потім відштовхнуло Лукаша. Хлопець не розумів душі Мавки, її світосприйняття. Він був звичайним і на світ дивився по-звичайному, шукав вигоду. Можливо, Лукаш не був у захопленні від Килини, але ж він і не відмовився жити з нею! Він проміняв усю святість Мавчиного кохання на сіру буденщину з Килиною… Може, він просто боявся? Адже часто те, чого ми не розуміємо, викликає у нас страх. Лукаш не кохав Мавку настільки, щоб прийняти такою, якою вона була. І тому вона назавжди залишилася для нього чужою, не пристосованою до звичайного життя. На мою думку, якби Лукаш по-справжньому кохав Мавку, він би не намагався її переробити чи змінити, і не дозволяв би цього робити своїй матері. Адже закохався він саме у лісову царівну, дитину природи, а не у вправну господиню чи неперевершену куховарку!

Мені здається, Лукаш ніколи не був рівнею Мавці. Не тому що він людина, а вона – лісова царівна. Тому що він звичайним, обмеженим, його душа не могла летіти поряд з Мавкою – він більше думав про матеріальне, ніж про духовне. Лише втративши кохану, Лукаш зрозумів, наскільки ця втрата болюча для нього:
Ой скажи, дай пораду,
Як прожити без долі!
Втративши Мавку, Лукаш втратив частину себе, кращу частину. Образ юнака змальовано поетесою неоднозначно: він і люблячий, і байдужий, і щирий, і зрадник… Але все ж таки врешті-решт Лукаш розуміє, що без Мавки втратив сенс життя. Та, як часто буває у житті, занадто пізно…

One thought on “Твір на тему «Образ Лукаша за драмою-феєрією Лесі Українки «Лісова пісня»»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


5 + = тринадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>