Твір на тему: «”Ні” курінню»

Ми живемо у жорстокому світі, де кожен намагається якось виживати, досягати певної мети, втілювати у життя свої мрії… А для цього потрібно, як нам здається, швидше зростати, адже саме дорослим все під силу… Можливо, саме через це діти намагаються вирости якомога швидше або хоча б здаватися дорослими?
Добре було б, якби дорослішати підлітки намагалися, стаючи відповідальнішими та розумнішими. Але ж ні! Ми не розуміємо, що бути дорослим – це, перш за все, бути відповідальним за свої вчинки, за все, що робиш або навіть не робиш. Для багатьох підлітків слово «дорослішати» означає мати необмежені можливості, робити те, що хочеться… Та достатньо спитати у своїх батьків, чи роблять вони все, що хочуть. Зовсім ні! У дорослих набагато більше обов’язків, ніж у нас, дітей. Нам не хочеться навчатися – ми можемо навіть інколи пропустити заняття у школі. Батьки мають кожного дня ходити на роботу, навіть якщо не хочеться. До того ж у них немає канікул, а інколи і святкових днів. Ми відповідаємо лише за себе, деколи не справляючись навіть з цим. Батьки ж мають нести відповідальність не лише за себе, а і за нас, що також деколи буває зовсім нелегко.

Багатьом підліткам здається, що подорослішати в очах інших можуть допомогти «дорослі» звички. Саме це змушує декого з них вперше узяти до рук сигарету чи пляшку пива. Здавалося б, що такого – сигарети! Сьогодні палить кожен третій, якщо не другий. Але недарма на сигаретах пишуться попередження про їхню шкідливість для здоров’я. Дійсно, саме вони сприяють виникненню таких страшних невиліковних хвороб, як рак легень чи різноманітні хвороби серця та судин. Вчені довели, що паління негативно впливає на розумову діяльність, а також гальмує реакції організму. Людина, яка палить, стає більш нервовою, неврівноваженою. Це не говорячи вже про те, що псуються зуби та шкіра обличчя…
Найбільш негативний вплив паління має на підлітків, адже їхній організм ще не сформувався. Вченими доведено, що паління у підлітковому віці уповільнює розвиток організму, і навіть рости дитина починає повільніше. Розумові здібності погіршуються, посилюється нервове збудження, страждає дитяча психіка… Чи варте це все того, щоб здаватися дорослішим у чиїхось очах?!
Тож паління – це не просто «шкідлива звичка». Це те, що дійсно шкодить нашому здоров’ю. Недарма у європейських країнах все більше людей відмовляються від паління. Тож не варто намагатися здаватися дорослішим ціною власного здоров’я, адже зовсім не в цьому ознака зрілості! Навпаки, бути дорослим означає бути відповідальним, тобто відповідально ставитися до свого життя і здоров’я.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


8 − = три

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>