Твір на тему «Не роби людям зла, якщо хочеш добра» (у форматі доведення тези ЗНО)

 

Так, я цілком згодна з вищенаведеною тезою.

У школі, надворі чи на роботі ми завжди вимушені спілкуватися з іншими. Не всі однаково розуміють, що таке добро, а що – зло, і не завжди на добро відповідають тим же. І, на жаль, оминути це рідко вдається.

У житті не завжди відбувається так, як ми того бажаємо. Не завжди зустрічаємо добрих людей, не завжди і самі робимо добро. Тим паче, що воно для кожного різне. Наприклад, я не вважаю, що дати списати домашнє завдання – це зробити добре діло. Адже той, хто списує, навіть не відкривав книжку вдома, тобто нічого не зрозумів. Але для того, хто списує, це шанс не отримати погану оцінку, тобто у його розумінні, я роблю для нього добро.

Звичайно, зло і добро – поняття дуже масштабні. У нашому житті вони завжди ідуть поряд. І, можливо, якщо б зникло зло, ми б не знали, що таке добро. Як на мене, у світі дуже рідко зустрічаються абсолютно добрі або ж абсолютно злі люди. Кожен з нас хоча б раз робив щось погане або хоча б думав про це. Так само, як і у тих людей, яких ми вважаємо втіленням зла, є батьки, діти чи хоча б домашні улюбленці, до яких вони ставляться з теплотою та ніжністю.

У багатьох літературних творах піднімається проблема існування та боротьби добра та зла. Згадаймо хоча б українські народні казки, де в кожній добро перемагає. Мені, наприклад, дуже подобається драма-феєрія Лесі Українки «Лісова пісня», де добро – це любов, а зло – сірість і буденність, «вузькість» людського мислення. Здавалося б, зло перемогло добро – Лукаш одружився з Килиною, покинув Мавку, зрадив її. Але чиста душею лісова царівна пробачила це, її кохання було вищим і сильнішим за все земне, за все буденне:

…ти душу дав мені, як гострий ніж

Дає вербовій тихій гілці голос.

Тож душа – вічна. І добро в образі Мавкиного кохання перемогло зло,  хоча сама вона загинула.

У нашому сучасному житті, на відміну від казок, не завжди перемагає добро. Сьогодні у світі дуже багато спокус, які не зажди асоціюються з добром, часто люди просто прагнуть більше заробити і їм не важливо, яким шляхом. Хтось «йде по головам», прагнучи отримати омріяну посаду, хтось ображає рідних, не рахуючись з їхньою думкою… Для кожного життя готує випробування, і що ми оберемо – шлях добра чи зла – залежить тільки від нас. Та ми живемо у суспільстві, і тому кожен наш крок так чи інакше відіб`ється на тих, хто поряд, як і їхні кроки можуть вплинути на нас.  Тому, якщо хочеш добра – не роби зла.  

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


− вісім = 1

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>