Твір на тему: «Найстрашнішим ворогом, якого ти зустрінеш, будеш завжди ти сам»

Усім відома ця істина, та, можливо,хтось з нею не згоден. Але варто згадати будь-яку ситуацію з нашого життя, щоб зрозуміти, що саме через власні принципи, переконання та вподобання ми не часто досягаємо того, чого прагнемо. Нерідко ми починаємо сумніватися у своїх вчинках, нас роздирають протиріччя… Може бути і навпаки – деякі люди ворогують із собою по-іншому. Вони не можуть чогось зробити, сумніваючись у собі. Інколи доходить до смішного: вони соромляться попрохати водія зупинити на своїй зупинці і їдуть далі, на наступну, де хтось сідатиме до автобуса чи виходитиме. Я особисто знаю таку дівчинку – вона занадто сором’язлива і не впевнена у собі… Такі люди докоряють собі через те, що не зробили чогось.
Тобто всі ми буваємо незадоволені собою. І це навіть добре, адже це означає, що ми не досконалі – нам є до чого рости, чого прагнути. Та не слід занадто захоплюватися жалістю до себе чи докорами самим собі – невпевненість і незадоволення собою можуть зробити людину слабкою, вразливою. Тож тільки ми самі можемо вплинути на власне життя, як покращивши його, так і зробивши гіршим.

Так змінила своє життя і Мавка – лісова царівна з драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Вона була життєрадісною та енергійною істотою, та кохання виявилося згубним для дівчини – воно повністю змінило дівчину. Але треба збагнути, що Мавка, перш за все, літературний герой, та вигадала її людина, тому вона і має людські якості. Не слід забувати, що люди, за своєю природою, егоїсти. От і Мавка не витримала, що її коханий, якого вона вважала своїм, пішов від неї, проміняв на іншу. Ситуація, що принижує гідність і власне «я». Мавка – сильна істота, у неї розвинене почуття гордості, можливо, воно також є причиною того, що лісова царівна не змогла жити далі?.. Так, вона, врешті-решт, визволила Лукаша – він знову став людиною. Але, можливо, вона це робила не для нього, а більше для себе?..
На прикладі Мавки ми можемо зрозуміти, що, дійсно, кожен з нас являється найстрашнішим ворогом для себе. Лісова царівна сама довела себе до такого стану, втратила себе, свою сутність. Вона не стала боротися, не захотіла жити і далі радіти життю, але ж у неї була можливість просто піти далі, стати такою, якою вона була до зустрічі з Лукашем… Так, кохання – велика сила. Але і воно не варте життя, краси і молодості, тим паче, якщо воно невзаємне. Тож тільки від нас та наших вчинків залежить, яким буде наше майбутнє, наше завтра. Щоб не стати ворогом самому собі, слід зважувати власні дії та обирати правильний шлях у житті, не поспішаючи та не приймаючи необдуманих рішень.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


шість + = 14

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>