Твір на тему: «Найголовніше у людині – її душа» (у форматі доведення тези ЗНО)

Так, я повністю згодна з цим твердженням. Адже саме душа – це дзеркало людини, те, що є її сутністю. Багато людей звертають увагу в першу чергу на зовнішність (це, звичайно, теж важлива складова), але часто зовнішній вигляд відрізняється від внутрішнього наповнення. Тому не варто судити про людину з першого погляду. Можна мати красиві очі, довге густе волосся, прекрасні риси обличчя… Та інколи за красивою зовнішністю ховається чорна, черства душа. А з такою людиною спілкуватися не варто, адже таке спілкування не принесе ні користі, ні задоволення…
Саме душа являється найголовнішою нашою складовою. Тільки пізнавши душу людини, можна судити про неї саму. Та пізнати душу нелегко. Для цього потрібно добре знати людину, адже відкрити душу, тобто свою сутність, чужій людині навряд чи хто зможе.

Багато письменників доводять дану тезу у своїх творах. Леся Українка у драмі-феєрії «Лісова пісня» також звертається до цього досить актуального питання: що ж найголовніше у людині? Письменниця зображує прекрасну душу Мавки, протиставляє чисту й невинну душу лісової істоти лицемірній душі Лукаша, звичайної людини. Лукаш знехтував Мавкою, не розуміючи її, не розуміючи, що він, разом з нею, втратив, напевно, все найпрекрасніше, що було у його житті. Як на мене, хлопець любив лісову царівну за її зовнішність, а про її чисту душу не замислювався. Він не розумів її цінності. Я вважаю, що Лукаш усе життя жалкуватиме за тим, що зрадив лісову царівну, дівчину, яка ладна була віддати за нього життя. Та Мавка не жаліє себе, вона так само щиро і віддано кохає Лукаша і говорить йому: «Ти душу дав мені, як гострий ніж дає вербовій тихій гілці голос…». Тож саме душу отримала лісова царівна у коханні, саме її вважає найбільшою цінністю. А от Лукаш ледве не втратив її у сірій буденності життя, лише побачивши самопожертву Мавки зрозумів він, що справжня цінність – саме душа, почуття, адже саме це являється життям. А втратити душу – то найстрашніше. Без неї людина перестає бути людиною.
У житті ми досить часто зустрічаємося з тим, що люди в першу чергу звертають увагу на зовнішність, статус, а не на душу. Хоча саме душа – найголовніше в людині. І доки ми цього не збагнемо, доти і будемо помилятися в людях. Людина не завжди може подобатись зовнішністю, але після спілкування з нею розумієш, що вона має прекрасну душу, а все інше перестає бути важливим.
Сьогодні світом правлять гроші, тож люди поступово втрачають свої душі, міняючи їх на багатство та владу. Але мало хто розуміє, що це дуже невигідний обмін. Без грошей людина жити зможе, а без душі – ні. Без неї вона просто існуватиме. душа – найголовніше в людині, адже душа – це і є людина.

One thought on “Твір на тему: «Найголовніше у людині – її душа» (у форматі доведення тези ЗНО)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


8 − три =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>