Твір на тему: «Найголовніша людська якість»

 

Здається, бути людиною просто – достатньо просто нею народитися. Але насправді людина має багато якостей, які відрізняють її від інших живих істот. Яка ж з них найголовніша? На це питання досить складно відповісти, адже кожен сам для себе визначає цю якість.

Особисто для мене найголовнішою якістю, яка вирізняє  людину, є милосердя. Милосердя включає в себе і доброту, і здатність до співчуття і допомоги. Я вважаю, що сьогодні складно бути милосердним. У кожного з нас різний характер, смак, почуття… Кожен з нас – унікальна і неповторна особистість. Милосердя виявити досить важко. Часто, коли знайомишся з людиною, здається, що вона має таку рису. Та тільки у складній ситуації можна це побачити.

Сьогодні милосердя, якщо можна так сказати, не в моді. Кожен піклується лише про себе, про власний добробут, незважаючи на тих людей, яким потрібна допомога чи хоча б співчуття. Їх ми називаємо слабкими, такими, що не можуть йти по життю з високо піднятою головою. Та мало хто замислюється, що життя – досить складне і ми самі можемо опинитися у ситуації, коли нам знадобиться чиясь допомога чи підтримка. І як тоді можна на це розраховувати, коли самі ми не були милосердними?

То з чого ж починається милосердя? Перш за все, з людської небайдужості, зі здатності бачити і відчувати. Ми часто намагаємося не помічати тих, кому погано – навіщо нам зайві проблеми. Проходимо повз стареньку сусідку, що самотньо  сидить на лавці, навіть не привітавшись, не провідуємо у лікарні бабусю – знову почне скаржитися на здоров’я,  переступаємо через маленьке кошенятко, що сидить під дверима – всіх не обігрієш… Здавалося б, дрібниці, але саме з них і починається справжнє милосердя. Не обов’язково для того, щоб бути милосердним, переводити тисячі гривень на рахунок дитячих будинків – можна просто зібрати старі речі та іграшки і віднести туди. Це набагато краще, ніж нічого.

Милосердя – це спосіб життя. Воно полягає навіть у тому, щоб просто вислухати людину, у якої виникли проблеми і яка потребує співчуття. Милосердна людина ніколи не образить слабшого, не посміється над тим, у кого горе. На жаль, саме підлітки найменше проявляють цю якість. У них вона асоціюється зі слабкістю, та, як на мене, зовсім навпаки. Тільки сильна людина зможе прийняти чужий біль як свій і по-справжньому, від душі, поспівчувати йому. Тільки той, хто впевнений у власних силах, зможе підтримати і допомогти тому, хто в них не впевнений. Тільки справжня цільна особистість зможе проявити гуманність, підставити власне плече, не боячись здатися слабкою та вразливою.

Тож , я вважаю, що бути милосердним дуже непросто. І, зрозуміло, дано не кожному. Можливо,  саме тому ця якість є ознакою справжньої людини, найголовнішою людською якістю.  

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


− два = 3

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>