Твір на тему «Людина творить долю, а доля – людину» (у форматі доведення тези ЗНО)

 

Так, я цілком згодна з даною тезою.

Таке поняття, як доля, кожна людина розуміє по-різному. Часто, коли людині щастить чи, навпаки, переслідують невдачі,  можна почути, що «така її доля». Але не дивно, що долі у всіх різні, на це пливає характер. Люди, які вміють працювати над собою, знають, чого хочуть і вміють досягати своєї мети, найчастіше мають щасливу долю, адже самі її створюють. І, навпаки, люди, які є пасивними, нецілеспрямованими, постійно скаржаться на долю і звинувачують її у всьому, ніколи не матимуть щастя.

 Саме від характеру чи безхарактерності людини залежить результат її діяльності, її успіх, особисте щастя. Якщо людина буде постійно самовдосконалюватися, працювати над собою, то більше буде впливати на сою долю, покращувати її.

Часто у творах української літератури автори зображують вплив долі на людину і навпаки. Наприклад, у поемі «Наймичка» Т. Г. Шевченка зображена доля нещасної жінки, яка народила позашлюбну дитину. Але Ганна не здалася – вона вирішила сама створити свою долю і докласти зусиль для   того, щоб доля її сина була щасливою. Ганна підкинула свою дитину багатим самотнім людям, прийшовши потім до них наймичкою. Так вона змогла оточити сина материнською любов`ю, просто бути з ним. Таким чином Ганні вдалося вплинути на власну долю і долю своєї дитини.  А якщо б вона здалася і не намагалася нічого змінити, її життя могло б закінчитися як у Катерини з одноіменної поеми Т. Г. Шевченка.

Іншим прикладом можна навести роман Л. М. Толстого «Анна Кареніна». Нещасна доля спіткала головну героїню твору. Протягом усього роману і напередодні своєї загибелі вона вважала, що все є брехнею, зрадою та злом. Анна бачила у всьому негатив, і цим вбила волю до життя. Якби вона схотіла щось змінити, то, я вважаю, змогла б це зробити. А їй простіше було здатися…

 Можна навести багато життєвих прикладів, які б доводили дану тезу. Так навіть у навчанні: якщо ми прагнемо вступити до хорошого вузу, то потрібно старанно навчатися, готуватися. Якщо просто хотіти і нічого для цього не робити, то навряд чи це колись відбудеться!  

Людина є ковалем своє долі. Саме від її вчинків, ставлення до життя буде залежати її щастя. Кожному з нас життя дається лише раз, і ми просто повинні прожити його гідно. Недаремно кажуть, що люди похилого віку знають більше, ніж ми, адже вони пережили і сум, і радість, і горе, і щастя. Доля супроводжувала їх протягом усього життя. Комусь поталанило – вони прожили в щасті і добробуті, а хтось залишився ні з чим. Так або інакше – вони самі обрали свій шлях. І якщо спитати, то найчастіше шкодують за тим, чого не зробили, ніж за тим, що зробили. Тож наша доля у наших руках – створюємо її кращою!

 

One thought on “Твір на тему «Людина творить долю, а доля – людину» (у форматі доведення тези ЗНО)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


шість − 2 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>