Твір на тему «Кохання сильніше за смерть» (у форматі доведення тези ЗНО)

 

Любов та голод керують світом.

І. Шиллер

Так, я згодна з твердженням, що кохання сильніше за смерть.

У наш час майже не залишилось справжнього кохання. Для багатьох сказати: «Люблю!» дуже просто. Ми кожному можемо сказати ці слова. Але чи це справжнє почуття? На жаль, часто ми плутаємо кохання зі звичайною закоханістю.

Справжнє кохання сприймається по-іншому. Це найсвітліше і найчистіше почуття, найкраще почуття в усьому світі. Ти поринаєш у кохання з головою, бо кохати і бути коханим – це найвище щастя.

Лише смерть може зруйнувати кохання. Але якщо воно справжнє та щире, то навіть смерть не змусить людину розлюбити. Кохання  це не лише почуття, це духовний зв’язок між людьми, і після смерті одного з закоханих це почуття залишається в серці іншого назавжди.

В українській літературі багато прикладів, які доводять наведену вищу тезу. Одним з найяскравіших являється повість «Тіні забутих предків» М. Коцюбинського. Іван та Марічка кохали одне одного не зважаючи на заборони батьків, але їм довелося розлучитися. Навіть на відстані вони відчували одне одного. І саме кохання допомогло Іванові відчути, що з Марічкою трапилася біда. Та, на жаль, він не зміг цьому зарадити. Не допомогли Іванові забути Марічку ні роки, ні одруження, ні господарювання… Раз у раз він повертався до неї у думках, у мріях… Можливо, саме тому і пішов за нявкою, що мала вигляд коханої. Він знав, що загине, але зупинитися не міг. Адже, втративши Марічку, він втратив сенс свого життя. Тож кохання Івана виявилося сильнішим, ніж смерть… Навіть коли він падав у прірву, він думав про Марічку, про те, що нарешті вони будуть разом…

Чи хотіла б я такого несамовитого кохання? Навіть не знаю… Кохання – це, дійсно, велика сила. Воно може протистояти всьому, навіть смерті. Але воно дуже сильно змінює наше життя. Інколи заради нього роблять неймовірні речі, а інколи і жертвують собою. Тож, мабуть, я ще не готова до настільки сильних емоцій. На мою думку, кохати людина має свідомо, розуміючи, що з нею відбувається, а не пірнаючи «у вир з головою».

Хоча все ж таки я сміливо можу сказати, що справжнє кохання житиме і після смерті. Кохання – це емоції, це життя. І навіть невзаємне кохання надихає людину на краще: на те, щоб змінити щось у собі, чогось досягти. Тому часто саме кохання являється рушійною силою до багатьох звершень, і про це не слід забувати. Та для щасливого життя мало закохатися, треба ще навчитися берегти це почуття від буденності, від образ та нещирості. Тоді воно триватиме нескінченно і нестиме справжнє щастя!  

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ 1 = вісім

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>