Твір на тему: «Історія жінки, що втратила себе» (за романом “Анна Кареніна” Л. Толстого)

 

«Анна Кареніна»    відомий  роман Л. Толстого, який нікого не може залишити байдужим. У ньому зображена доля жінки, трагічна і складна, яка опинилася у досить складному становищі і зробила, як на мене,  неправильний вибір. Але, крім цього, це роман про кохання, про почуття, про море бурхливих емоцій. 

Образ Анни Кареніної – найскладніший у романі. Вона молода талановита жінка, з ніжною, сповненою енергії душею. Але вона не може жити у тому лицемірному вищому світі, де вона виросла і отримала виховання, у світі брехні та марнославства. У шлюбі зі своїм чоловіком Олексієм Кареніним Анна почувала себе самотньою. Кохання між ними ніколи не було, але був у них син Сергій, який являвся найважливішою людиною для Анни. Її любов до сина була сповнена постійного хвилювання і трепету. Чоловік же, навпаки, не відчував до сина особливо теплих почуттів, у них були досиь холодні стосунки.

У житті  Кареніної з`являється кохання – це Олексій Вронський. Те, що пережила Анна за тиждень у Москві і за одну ніч у потязі, в якому вона поверталася до Петербургу, повністю змінило її погляди на життя, а значить, і саме життя.  Кохання до Вронського Анна усвідомлює як катастрофу усього свого попереднього життя, але вона нічого не може з собою зробити. Життя героїні втрачає цілісність, душа її роздвоюється. Вона стикається  з тим, що у вищому світі підтримують таємні зради, але засуджують щире відкрите кохання. Саме ці рамки перетворюють заборонене кохання Анни на трагедію. Анна народила від Вронського дівчинку, але донька їй не потрібна. Душа жінки розривається між коханцем та материнським почуттям – ці дві великі сили борються в ній, не можуть взаємоіснувати. Анна розуміє, що чоловік не віддасть їй сина, і це її виснажує і засмучує, не дає їй жити спокійно.

стежачи за долею Анни, ми з гіркотою спостерігаємо, як поступово руйнуються її мрії. Одна з них – виїхати з Вронським за кордон, подалі від Росії,  і там про все забути. Та не знайшла жінка свого щастя і за кордоном. Вона майже не бачилась зі своїм сином – втратила його для себе. Залишився тільки Вронський. Та і з ним почалися суперечки. Спочатку Анна шукала в собі причини того, що коханий змінив ставлення до неї. І в той же час у хвилини розпачу звинувачує у всьому, що відбулося, самого Вронського. Врешті-решт, Анна опинилася без моральної підтримки і не змогла так більше жити. Анна Кареніна вирішила покінчити життя самогубством і кинулася під потяг. але, як на мене, це рішення не було обмірковане, воно було прийняте у розпачі під впливом сильних емоцій. та змінити вже нічого не можна. Доля Анни тяжка та заплутана. Можливо, це самогубство – дійсно єдиний вихід для неї… Та все ж таки Анна втратила себе на мить, а світ – назавжди.

 

One thought on “Твір на тему: «Історія жінки, що втратила себе» (за романом “Анна Кареніна” Л. Толстого)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


9 + п'ять =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>