Твір на тему «Хто у кого украв щастя» (за драмою «Украдене щастя» І. Я. франка)

Твір на тему «Хто у кого украв щастя» (за драмою «Украдене щастя» І. Я. франка)
Нещодавно прочитала драму «Украдене щастя» І. Я. Франка. Чесно кажучи, була вражена тим, наскільки глибоко і щиро розкриває письменник таємниці людського життя, кохання, розуміння щастя.
Украдене щастя… Його так багато у нашому житті! Хто ж або що може вкрасти щастя? На мою думку, щастя, перш за все, може вкрасти час. З плином часу ми втрачаємо найдорожчих людей – нашу родину: бабусь і дідусів, пізніше – батьків… Час не можна ні зупинити, ні повернути назад. Він немилосердний. Час залишає нам лише пам`ять. Тому, щоб не шкодувати про марно витрачений час, потрібно жити тут і зараз і цінувати те, що є, а не шкодувати за тим, чого немає.

Красти щастя можемо і ми самі. Знову ж таки, якщо не помічаємо того хорошого, що нас оточує, не цінуємо його. Але може статися і так, що хтось інший краде наше щастя. Але чуже щастя ніколи не стане власним щастям того, хто його вкрав.
Саме так сталося і з Анною. Їй ніяк не вдавалося зберегти своє щастя. Дівчина до нестями кохала Михайла, і це було взаємно. Здавалося б, усе мало бути чудово і на них чекає прекрасне майбутнє. Але братам Анни не захотілося віддавати багате придане сестри – вони позбулися Михайла і видали дівчину за наймита Миколу, якому і їхня незначна подачка була за щастя. Тож саме брати першими крадуть щастя у Анни, видавши її заміж за нелюба. Живуть молоді досить добре. Вони поважають та розуміють один одного. Але нічого більше.
Але Михайло знову з`являється у житті Анни. І все перевертається. Анна не може протистояти йому і своєму коханню. Вона зраджує Миколу, не зважаючи на поговір у селі. Жінка ладна віддати все заради того, щоб бути з коханим. Вона нарешті відчула, що таке щастя… Михайло краде щастя Миколи прямо у нього на очах… Цього не може витримати чоловік Анни. Він вбиває Михайла, ставлячи таким чином крапку у цій ганебній історії. Він знову краде щастя Анни. Анна у відчаї: немає того, кого вона чекала все життя та дуже любила. Але, мені здається, для неї це було ще й полегшення – вона перестала розриватися між чоловіком і коханцем, між правдою і брехнею, між коханням і зрадою… Я вважаю, що Микола дуже любив Анну, і не міг змиритися з тим, що вона його зрадила. Він би ніколи не вбив Михайла, якщо б не кохав Анну. Таким чином, Микола краде щастя Анни, але він робить це через велике кохання до неї…
Тож можемо сказати, що у драмі справжнього щастя не мав ніхто, адже на чужому нещасті щастя не побудуєш!

2 thoughts on “Твір на тему «Хто у кого украв щастя» (за драмою «Украдене щастя» І. Я. франка)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


− 6 = нуль

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>