Твір на тему «Чи потрібно бути патріотом»

 

Моя  рідна країна – Україна. Тут живе моя родина, тут я народилася, ходжу до школи, тут у мене з`явилися перші друзі… Україна – моя держава, я люблю її і вірю у краще майбутнє.

Але сьогодні дуже мало людей, які розділяють мої погляди. Багато тих, хто кричить про любов до України, називає себе патріотом, та при першій ліпшій нагоді ладен втекти за тридев`ять земель. Чому ж так трапляється? Можливо, патріотизм сьогодні дійсно не актуальний і патріотом бути не потрібно?

Але ж згадаймо, скільки пережила Україна та її народ для того, щоб стати незалежною! Наш народ проніс незгасимий вогонь любові до Вітчизни через жорстокі битви з татаро-монгольськими полчищами, криваві війни з польською шляхтою, свавілля російських царів. А славні лицарі Запорізької Січі та Гетьманщини самим своїм життям вписали золоті сторінки у багату скарбницю історії нашого народу. Хто ж не знає імен І. Сірка, Б. Хмельницького, М. Залізняка, У. Кармелюка… Всі вони осяяні любов`ю народною, всі ці герої були справжніми патріотами нашої землі. Саме вони допомогли Україні піднятися з колін і зайняти гідне місце серед інших європейських держав…

Не менш патріотично був налаштований наш народ і під час багатьох громадянських війн, революцій та Великої Вітчизняної війни. Саме любов до Батьківщини допомогла людям вистояти у цих важких випробуваннях та визволити свою Вітчизну.

А скільки поетів та письменників присвячували свої твори рідній землі, уславляли її у віках. Неможливо не пригадати Т. Г. Шевченка, який являється взірцем справжнього патріота, адже кожна його поезія – це гімн Україні, її красі, її народу та історії:

Було колись – в Україні

Ревіли гармати;

Було колись – запорожці

Вміли панувати…

Але сьогодні, коли Україна врешті стала незалежною державою, народ чомусь втратив почуття патріотизму. Всі чомусь прагнуть виїхати за кордон, але забули, що «добре там, де нас немає». Чи потрібно сьогодні бути патріотом? Навіщо це нам? Мені здається, що якщо ми втратимо любов до нашої держави, ми втратимо наше коріння, славу наших предків. Звичайно, легше жити ні про що не турбуючись, пристосовуючись. Сьогодні – тут, завтра – там… Та мене вражає те, що наша молодь не розуміє цінність для народу його власної держави. Адже хіба можна зустріти американця чи француза, які б відкрито нехтували своєю Батьківщиною? Ні, вони беззаперечно вірять у свою країну і ладні померти за неї. Я розумію, що вони живуть у більш успішних та розвинутих країнах, але вони самі їх такими зробили! Тож патріотизм – це те, без чого не можна стати цільною особистістю, не можна відбутися як людина і громадянин, не люблячи по-справжньому своєї країни, не переймаючись її долею, не намагаючись зробити щось для неї!

 

4 thoughts on “Твір на тему «Чи потрібно бути патріотом»

  1. Спасибо. Очень помог!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


сім + 7 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>