Твір на тему: «Чи потрібна нам доброта?»

 

Життя рухається циклами. За зимою йде весна, за весною – літо, після літа завжди прийде осінь, потім – зима. Завжди відбуваються зміни у природі і у житті. Проте нестримний поток часу, підживлений минулим і теперішнім , тече у далеке майбутнє, змиваючи все на своєму шляху. Навіть гори, величні гори, що здавна милують око своєю тінню затьмарює цілі цивілізації, безсилі перед швидоплинною рікою часу. Проте після найдовшої зими настає весна, вулканічні катаклізми зароджують нові гори, а час – нові цивлізації.

Проте ніого цього не існувало б, якби не протиставлення вічно конфліктуючих сторін: добра і зла, мудрості і невігластва, легковажності та розсудливості – всі вони, знаходячись а шальках терезів земного спокою, урівноважують її. І бережи Вас Господь, якщо ця рівновага порушиться. Придивіться – вже зараз темна шалька починає опускатися на дно. Люди! Люди! Рятуйте свої  грішні душі, і нехай вони не згорають у вічному полум`ї чистилища. Творіть добро! Добро вже зараз починає знцінюватися, згасати.

Тим часом, коли про такі важливі речі може замислитись лише мудрець, звичайні люди нехтують благословенною заповіддюБожою: «Твори добро!»

Наймудріші люди увіковічили свій життєвий досвід у невмирущих  романах, казках, віршах, поемах, прислів`ях та приказках. Поети і письменники минулих років і сучасності часто висвітлювали у своїх творах тему милосердя. Згадаймо «Катерину»  Т. Г. Шевченка, яка потребувала  милосердя оточуючих, а у них його не знайшлося… Життя Лесі Українки є прикладом милосердя і любові до українського народу і прикладом стійкості. Згадаймо «Для чого людині серце» А. Дімарова – дівчину і доктора, які допомогли дерев`яному чоловічку отримати серце.

Люди почали забувати про добро, у душах людей зародилися  сумніви, що й нині отруюють нас зсередини і ззовні, і єдині  ліки від них – добро, що «повертаєтьс сторицею» до свого витоку. Не можна забувати про те, що добро – це початок усього. Тільки воно може вилікувати душу, воно завжди перемагає, і не лише у казках. Для того, щоб у нашому житті було більше добра, слід почати з себе – стати добрішими і милосерднішими до інших. Доки цього не зрозуміє кожен, доти і пануватимуть у нашому світі зло і несправедливість. Адже людина, дійсно, всесильна, і кожен з нас сам творить свою долю.

Тож, люди, викорінюйте посіяне здавна зерно зла. Лікуйте себе добром, лікуйте ним інших і не скупіться на ці божестенні ліки.  

 

 

 

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


9 + = вісімнадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>