Твір на тему: «Чи може Інтернет замінити живе спілкування?»

 

Інтернет чи живе спілкування? Саме це питання є проблемним у наш час, і у кожного на нього своя відповідь. У наш час стали дуже розповсюджені соціальні мережі, за допомогою яких люди можуть спілкуватися один з одним на відстані, при цьому не будучи знайомими особисто. Кількість цих мереж збільшується з кожним роком, також збільшуються і розширюються можливості таких веб-сайтів: можливість спілкуватися за допомогою веб-камер, мікрофону…

Та чи можуть ці сайти витіснити реальне спілкування? Адже сьогодні навіть можна спілкуватися і по відео-зв’язку!

Та все ж таки я вважаю, що Інтернет не може повністю замінити живе спілкування. Бо ми потребуємо присутності людей поряд, хочемо відчувати людину, її емоції, почуття. А чи можна це відчути через Інтернет? Ні. Адже, не маючи змоги спілкуватися з людиною «вживу» ми не зможемо зрозуміти, пізнати її повністю.

З кожним роком цінності людства змінюються, і не завжди у кращий бік. Все більше людей забувають про справжні людські стосунки, моральність, щирість. Дехто просто живе у світі «Інтернет», де можна й обливати людей брудом, знаючи, що твої очі ніхто у цей момент бачити не буде. Чи, навпаки, вихваляти людину, писати про неї щось хороше, а насправді думати зовсім не так. Адже, дійсно, ніхто не почує тону, яким ви це кажете, не подивиться вам в очі… Так набагато простіше!  

Але, з іншого боку, деяким людям простіше спілкуватися через Інтернет.   Вони знаходять у цьому шлях до спілкування з людьми, адже соромляться себе реального. Такі люди часто живуть віртуальним життям. Деякі навіть створюють себе нового, змінюючи долю, звички, фото… Вони стають такими, якому не можуть бути в реальному житті. На мою думку, такі люди просто бояться бути «відкинутими» в реальному житті, вони бояться відкриватися іншим, бояться образ оточуючих та їхньої зневаги.

Отже, я вражаю, не слід занадто захоплюватися віртуальним життям. Воно, звичайно, цікаве і захоплююче, але ніколи не замінить дійсності. У світі Інтернету набагато легше вирішувати проблеми: нажавши кнопку чи відправивши смайлик, простіше заводити друзів, простіше бути таким, яким тебе хочуть бачити… Але саме ця «легкість» дуже заважає у реальному житті, адже ми розучуємося спілкуватися по-справжньому! Ми замикаємося у собі, у своєму віртуальному світі, бо тут все набагато простіше. Але все ж таки люди, які обирають світ Інтернету, дуже багато втрачають. Втрачають справжніх друзів, прогулянки і пригоди, втрачають  силу почуттів, можливість закохатися до безтями і тонути у очах коханої людини, втрачають, врешті-решт, спів солов’їв увечері та подих літнього вітерцю…  Не варто відмовлятися від справжнього життя, слід жити, жити реальністю, адже вона набагато цікавіша!          

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ 7 = п'ятнадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>