Твір на тему: «Чи має бути одна державна мова?»

У нашому світі стільки країн, стільки людей… Усі ми різні, але разом з тим, однакові. Однією з помітних різниць між нами є те, що ми говоримо різними мовами. Але кожна з них по-своєму прекрасна.
У кожній країні діти вивчають свою мову. І ми, українські діти, вивчаємо свою рідну українську мову. Українська мова – мелодійна і чарівна. Це мова прекрасних пісень і великого «Кобзаря», мова ніжна і співуча. Вивчаємо ми її ретельно і сумлінно, адже вона являється нашою державною. Так само і в інших країнах діти вивчають свою рідну мову. Але часто говоримо рідною мовою ми лише в школі, вдома ж часто використовуємо суржик, адже це притаманно нашій території. Так відбувається і в інших областях України, які межують з іншими країнами, та навіть і в інших країнах.

В Україні декілька діалектів, які використовує населення різних областей. Часто мешканці сходу України не можуть відразу зрозуміти, про що говорять мешканці Західної України, адже їхнє мовлення досить різниться. На сході українська мова змішується з російською, на заході з польською чи румунською. Як на мене, це не є такою вже великою проблемою, адже всі ми живемо в одній країні і вже цим об’єднані в єдину націю. Тим паче, що при подальшому спілкуванні цей мовний бар’єр зникає, адже все ж таки всі мешканці України володіють єдиною українською мовою. Для нас, дітей, українська мова є більш звичною та зрозумілою, ніж для наших батьків. Адже у школі і далі у вищих навчальних закладах навчання вже ведеться державною мовою, наші батьки ще навчалися російською мовою, тому їм важче було перейти на українську…
Я згодна з тим, що єдина державна мова має бути одна. Для нашої країни це, звичайно, українська. Цією мовою має відбуватися навчання у школа та вищих навчальних закладах, вестися документація. Але, як на мене, розмовляти люди мають право тією мовою, якою їм зручно. Адже так склалося історично, що деякі території нашої держави не україномовні. Але це не заважає їх мешканцям бути щирими патріотами своєї країни і любити її мову. Я також не завжди говорю українською, та я поважаю і вивчаю її. Я дійсно вважаю свою мову найкращою і наймелодійнішою, надзвичайною. Чому я нею не розмовляю? Можливо, тому що це не дуже поширено на нашій території, може, бо ще не досконало нею володію… Але я впевнена в тому, що кожен українець має знати свою рідну мову, а державна мова має бути єдина.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ 3 = шість

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>