Твір на тему: «Чи актуальна п’єса «Мартин Боруля» І. Карпенка-Карого сьогодні»

Іван Карпенко-Карий – відомий драматург. Його п’єси і сьогодні ставлять на сценах багатьох театрів, проблеми, які автор розкриває у них, і зараз є актуальними. Найчастіше драматург пише про життя людей села, їхні негаразди та прагнення. Улюбленими героями Карпенка-Карого є також і поміщики – люди, які вже є небідними, але прагнуть ще більше грошей та визнання.
Твір Івана Карпенка-Карого «Мартин Боруля» вразив мене своєю правдивістю та комічним підтекстом. Взагалі, добре, що драматург зобразив не трагічне становище головного героя, а те, як він з нього намагався вийти, і це було смішно. Мені здається, людям інколи подобається читати про щось, що дуже віддалене від їхнього реального буденного життя. Головний герой – Мартин Боруля – багатий орендатор землі, який вчить свого сина в місті на чиновника-судочинця, а доньку мріє видати заміж тільки за дворянина. Зібравши необхідні документи, старовинні грамоти і інші докази того, що його родина походить з дворянського роду, Мартин наївно сподівається, що його спадкові права як шляхтича будуть відновлені та підтверджені, тому заздалегідь готується до життя у вищому світі.
Ми бачимо, як старанно Мартин вчиться, як прагне стати дворянином. Та родина не розділяє його інтересів. Жінка і донька розуміють, що для того, щоб потрапити до вищого світу, недостатньо вміти танцювати та спілкуватися належним чином. Аристократи дуже рідко приймають у своє коло того, кого вважають нижче за соціальним статусом. Саме тому вони не довіряли Трандалєву, якого сам Мартин Боруля вважав майже святим.

Чимало вчинків Борулі мають комічний відтінок, його простодушність і наївність автор показав з добрим гумором. Прагнення Мартина стати дворянином засліпило здоровий глузд, він поводився як дитина, довіряючи у всьому нечесному та користолюбному Трандалєву. Саме за нього Боруля мріяв віддати свою єдину доньку, навіть не зважаючи на те, що вона його не кохала і мріяла про шлюб з іншим. Мартин ладен був піти на все заради титулу.
Як на мене, Мартин Боруля – один з типових представників поміщиків, які були достатньо багатими, але не мали доступу у вищий світ. Мрія стати титулованим, отримати привілеї дворянина переслідувала багатьох, подібних до Борулі: багатих, але не визнаних. Цим було досить просто скористатися, як це і зробив Трандалєв
Чи є цей твір сьогодні актуальним, адже поміщиків, здавалося б, вже давно немає?.. Та все ж таки, як на мене, актуальною ця п’єса залишиться завжди, адже драматург звертає увагу на такі людські вади, як марнославство, прагнення багатства та влади. Сьогодні також достатньо людей, які ладні віддати все заради досягнення своєї мети, і часто ця мета не набагато благородніша, ніж була у Мартина Борулі.

2 thoughts on “Твір на тему: «Чи актуальна п’єса «Мартин Боруля» І. Карпенка-Карого сьогодні»

  1. “Прагнення Мартина стати дворянином засліпило здоровий глузд, він поводився як дитина, довіряючи у всьому нечесному та користолюбному Трандалєву. Саме за нього Боруля мріяв віддати свою єдину доньку, навіть не зважаючи на те, що вона його не кохала і мріяла про шлюб з іншим”. Мною была обнаружена ошибка, т.к в тексте произведения говорится о том, что Боруля хотел отдать свою дочку за Націєвського.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


9 − один =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>