Твір на тему “Образ Наталки Полтавки (за п`єсою І. Котляревського «Наталка Полтавка»”)

Образ Наталки Полтавки (за п`єсою І. Котляревського «Наталка Полтавка»)

Протягом багатьох віків поети та письменники уславлювали у своїх творах образ української жінки та дівчини. Не обминув його і відомий український митець І. Котляревський. Справжньою перлиною літератури стала його  п`єса «Наталка Полтавка».

Головна героїня п`єси, Наталка, ніби  узагальнила у собі всі найкращі риси жінки, стала ідеалом національного характеру, гармонійно поєднала у собі зовнішню красу і багатий духовний світ.

Наталку показано як добру, ввічливу та чесну дівчину. Недарма про неї по селу кажуть: «Золото – не дівчина!».  Вона погоджується на шлюб з нелюбом лише тому, що не хоче завдавати прикрощів матері. Та кохання своє дівчина забути не може, хоча мати й каже, що Петро не повернеться. Адже Наталка вірить, що хлопець таки прийде, заробивши грошей на весілля. І лише те, що пройшло вже чотири роки та ще постійні нарікання матері змушують дівчину погодитися на нерівний шлюб. Але як тільки коханий повертається, Наталка розриває заручини з нелюбом. Делікатно, але наодріз проста бідна селянка відмовляє пану возному, пояснивши, чому вони не пара. Це характеризує її як сильну особистість, яку не лякають ні людський осуд, ні непорозуміння з матір`ю – заради кохання вона ладна подолати все.

Наталці також властиве почуття людської гідності, вона розумна і кмітлива. ЇЇ поважають у селі, вважають порядною дівчиною та гарною донькою. Багато чому можна повчитися сучасній молоді у цієї дівчини. І перше – ставленню до матері. Наталка намагається  полегшити їй життя, допомагає у всьому, ставиться до матері з великою любов`ю. Вшанування традицій та поважне ставлення до батьків – це те, на чому базувалося сімейне життя у давні часи. І це те, чого так не вистачає сьогодні! Саме через це Наталка і погодилася вийти заміж за того, кого їй вибрала мати. Але ніжна і сором`язлива Наталка впевнена у собі, це не тільки допомагає їй не занепасти духом при злиденному житті, але й відстояти своє право на щастя. Мати врешті-решт розуміє доньку, не може протистояти коханню і возний – він відмовляється від неї і благословляє шлюб Наталки з Петром. Так дівчина виборює своє право на щастя.

На сценах багатьох театрів ще й сьогодні живе ця улюблена народна героїня. Краса її образу не старіє і сьогодні залишається актуальною. Причина безсмертя образу Наталки полягає, скоріше за все, у тому, що в ньому І. Котляревський блискуче втілив народний ідеал української жінки, її моральної краси.      

2 thoughts on “Твір на тему “Образ Наталки Полтавки (за п`єсою І. Котляревського «Наталка Полтавка»”)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


дев'ять − = 0

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>