Твір на тему: «Що таке відповідальність»

 

Ми часто чуємо це слово «відповідальність», але не завжди розуміємо його значення. Нам кажуть батьки і вчителі: «Будьте відповідальними!», та для чого? Чому ми маємо такими бути?..

Як на мене, відповідальність – це ознака того, що ти доросла людина. Доросла не в значенні віку, а в значенні сформованості особистості. Відповідальність починається з малого і прививають її нам, звичайно ж, батьки. Спочатку вони привчають нас виконувати домашні завдання, адже це наш перший обов’язок. Саме від цього залежать наші успіхи в навчанні, наша подальша освіта та, врешті-решт, вибір професії… Часто ми ігноруємо цей обов’язок, і це примушує батьків сумніватися у тому, що ми вже достатньо дорослі. Тому не слід дивуватися, що вони нас такими не вважають!

Відповідальність навіть у нашому віці потрібна скрізь. І, на мою думку, перш за все вона полягає у тому як ми дотримуємося своїх обіцянок. Сказати: «Звичайно, я це зроблю!» дуже легко. Зробити ж буває набагато складніше. Скільки невиконаних обіцянок у кожного з нас! Обіцянок прибрати у квартирі, прийти вчасно додому, виправити оцінки… Саме з виконання обіцянок і починається відповідальність! Якщо спробувати дотримуватися їх, то помітно стає, як змінюється ставлення оточуючих до вас. Люди починають сприймати вас як людину, якій можна довіряти. І навпаки, достатньо один раз  не виконати те, що пообіцяли, і довіряти вам перестають…

 То чи потрібна нам відповідальність? Недарма вона вважається ознакою дорослішання, адже доросла людина має багато обов’язків, вона має відповідати за свої слова і дії. Уявіть, якщо б наші батьки поводилися так, як ми. Якщо б мама готувала обід час від часу та поверталася з роботи, коли їй заманеться. А тато ходив би на роботу з запізненнями та вигадував їх причини, а замість того, щоб писати квартальний звіт, пішов би з друзями грати у футбол … Що б відбувалося у вашій родині? Чи сподобався б начальнику відділку, де працює ваш батько, такий робітник?.. Дорослі не можуть бути легковажними, і саме тому вони намагаються виховати відповідальність у нас.

Бути відповідальним доволі просто – слід лише ставити обов’язки вище за бажання. Адже не настільки багато у нас обов’язків – час на відпочинок знайдеться і після їх виконання. Відповідальність дуже потрібна у нашому житті. Сьогодні часто можна зустріти і дорослих, які поводяться безвідповідально: марно витрачають свій час, не хотять відповідати за свої вчинки. А, як на мене, це також є одною з ознак відповідальної людини. Якщо ти вже зробив те, чого не слід було, то маєш понести за це покарання або виправитися.

Тож відповідальність – необхідна складова нашого життя.       

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


7 + = десять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>