Твір на тему «Що таке щастя?»

 

Багато хто з нас замислювався над питанням, що таке щастя. Але які б не були роздуми про щастя, вони завжди приводили до відповіді: щастя незбагненне.

З самого народження і протягом усього життя людина спочатку намагається збагнути для себе, що є щастям, потім – перебуває в його пошуках. Багато хто вважає щастям щось чарівне, загадкове. А щастя криється в простих повсякденних речах. Збагнути це іноді є найважливішим кроком до щастя. А не зробивши цього, постійно живучи мріями про щастя, яке заховане на якомусь острові поблизу бурхливого моря чи у чарівному замку, шлях до якого – чарівне закляття, людина так і помирає, не побачивши того омріяного багатства за крок від себе або навіть позаду. Чому позаду? Тому що ми завжди дивимось у небесну блакить у пошуках мрій та щастя. Ми намагаємось знайти ту чарівну квітку, коли самі ж в ній живемо. Тобто наше життя – це вже велике щастя.

Як побачити щастя?

Люди – мрійники, це не зовсім оптимісти. Мрійники прагнуть до чогось кращого, чарівного, але незвичайного, уявного. Але ж для того, щоб чогось досягти, потрібно діяти. Оптимісти ж дивляться на світ не в «рожевих окулярах», а бачать його таким, яким він є. Вони не приписують йому зайвого, не відкидають того, що їм не подобається, а просто помічають усі дрібниці життя, бо вони теж важливі. Хоча сприймати їх вони намагаються позитивно, не зупиняючись на неприємностях. Адже саме з дрібниць і побудоване наше щастя. Тож бути щасливими можуть тільки справжні оптимісти, бо лише вони бачать щастя у буденному житті, а не за морями.

Звичайно, потрібно поважати інших, цінувати їхню думку. Бо ще Мати Тереза заповідала: «Віддай світу найкраще, що в тебе є!» Саме в цих речах людина і знаходить щастя. Адже що може бути кращим за відчуття того, що ти корисний іншим, комусь потрібен і приносиш щастя? Хіба від цього не радіє душа, не наповнюється щастям? Адже серце калатає і сміється, коли ми бачимо радість в очах рідних та близьких. Хіба ж не щастя – любити світ, в якому ми живемо?

Коли ми бачимо, як поводиться сучасна молодь, нехтуючи будь-якими принципами, спокійно дивлячись на те, як страждають інші люди, хай і незнайомі, це вражає. Наші сучасники часто бувають жорстокими, для них щастя нерідко полягає лише у матеріальному добробуті, грошах і владі. Тобто, нація вироджується…

Та крім того, що щастя треба вміти знайти, його ще слід навчитися берегти. Як же не втратити щастя?

Говорять, щастя – птах, його треба міцно тримати. А як? На мою думку, слід виховувати в собі оптиміста. Бо, зробивши це, ми позбавляємо щастя і себе, і рідних, і близьких. Потрібно лишити в серці крапельку світлої надії. Посіявши це зерно, ми примножуємо його у світі, у нашому серці.    

   

  

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ дев'ять = 17

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>